Miłe złego początki w Mielcu

Nie udało się piłkarzom ręcznym Piotrkowianina wywalczyć kolejnych punktów. Nasz zespół przegrał w meczu 10. kolejki PGNiG Superligi w Mielcu z miejscową Stalą 25:31 (14:17). Pierwsza połowa nie wskazywała na porażkę.

Nasz zespół od pierwszej minuty starał się przejąć inicjatywę i po kwadransie prowadził 7:6. W 26. minucie był remis 12:12 i od tego momentu gospodarze zaczęli budować sobie przewagę. Znakomicie w bramce Stali spisywał się doświadczony Krzysztof Lipka. Drugi trener mieleckiej drużyny zawsze rozgrywał dobre mecze przeciwko Piotrkowianinowi.

W drugiej części Stal szybko odskoczyła na 5-6 bramek i mimo starań Piotrkowianina nie dała sobie już odebrać zwycięstwa. W naszej drużynie najskuteczniejsi byli zdobywcy pięciu bramek: Stanisław Makowiejew i Mateusz Góralski.

Stal Mielec - Piotrkowianin 31:25 (17:14)

Piotrkowianin: Schodowski, Banisz, Procho - Pacześny 2, Iskra 3, Makowiejew 5, Wędrak 1, Góralski 5, Swat 1, Woynowski 3/1, Tórz 1, Surosz 2, Mróz 2

Żółte kartki: Iskra, Pożarek, Tórz
Kary: 8 min (Pożarek, Góralski, Tórz, Woynowski)