Starzy znajomi czekają w sobotę

b_200_150_16777215_00_images_Gwardia_Opole.jpg

Gwardia Opole będzie rywalem Piotrkowianina w 3. kolejce rozgrywek PGNiG Superligi. To drużyna, której trenerem jest były szkoleniowiec naszego klubu Rafał Kuptel, a jedną z głównych ról na boisku odgrywa kołowy Mateusz Jankowski. To nasz były zawodnik.

Nasza drużyna musi bardzo szybko zapomnieć o końcówce spotkania z Wybrzeżem Gdańsk. Sezon zasadniczy jest długi (jeszcze 24 mecze do rozegrania), a szczęście w sporcie ma to do siebie, że raz sprzyja, a raz nie. Dlatego też wierzymy w to, że naszą drużynę stać na wyrównaną walkę z Gwardią, która zdaniem fachowców jest faworytem sobotniej potyczki.

W minioną sobotę Gwardia wygrała po zaciętym meczu w Szczecinie z Sandrą Spa Pogonią 27:26 (17:13), a przed tygodniem, na inaugurację ligi, uległa mistrzom Polski - PGE Vive Kielce 26:36. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny trenera Kuptela jest Patryk Mauer, który rzucił 13 bramek w dwóch meczach.

Piotrkowianin w Opolu zagra bez Grzegorza Sobuta, który w pojedynku z Wybrzeżem obejrzał niebieską kartkę. Pocieszające jest to, że nasz doświadczony rozgrywający pauzować będzie tylko jedno spotkanie - a więc dostał karę najmniejszą z możliwych.

Sobotni mecz poprowadzi para: Korneliusz Habierski - Grzegorz Skrobak, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Paweł Musialik.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki cookie używane są dla zapewnienia poprawnego działania strony.

Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystanie kliknij "OK".