Mistrzowska lekcja w wykonaniu PGE Vive Kielce

b_200_150_16777215_00_images_Seria_6_PIO_VIV_5.jpg
Do 33. minuty Piotrkowianin walczył jak równy z równym z mistrzem Polski. Remisował 19:19. Później jedna z najlepszych drużyn piłki ręcznej na świecie wrzuciła szósty bieg i wygrała różnicą trzynastu bramek - 45:32. Nasz zespół nie ma się jednak czego wstydzić.
Kielecka drużyna przyjechała do Piotrkowa niespełna 48 godzin po znakomitym boju z Montpellier HB. Mistrzowie Polski mieli prawo czuć się zmęczeni i w pierwszych minutach było to widać. Piotrkowianin w 6. minucie wygrywał 4:1. Kolejne minuty należały jednak do podopiecznych Talanta Dujszebajewa. Po kwadransie przyjezdni prowadzili 10:6 i wydawało się, że mają spotkanie pod kontrolą. Gospodarzy stać było jednak na jeszcze jeden zryw. W 29. minucie doprowadzili nawet do remisu 18:18. Klasą dla siebie był doświadczony Grzegorz Sobut, który raz za razem dziurawił bramkę PGE Vive.
 
Po zmianie stron gospodarzy nie było już stać na wyrównaną walkę z faworytem. Przewaga mistrzów Polski rosła z minuty na minutę. Strzelecki koncert dał w Piotrkowie Trybunalskim Arkadiusz Moryto. Rzucił aż siedemnaście bramek, a kielecka drużyna wygrała ostatecznie 45:32.
 
- Na pewno nie mamy się czego wstydzić. Przez całą pierwszą połowę graliśmy całkiem nieźle i dopiero w drugiej połowie faworyt nam odskoczył. Walczymy o zupełnie inne cele. Kibice obejrzeli dobry mecz, a my teraz mamy przed sobą ważne spotkanie w Szczecinie - podsumował spotkanie nasz rozgrywający Sebastian Iskra.
 
Piotrkowianin - PGE Vive Kielce 32:45 (18:19)
Piotrkowianin: Schodowski, Procho - Mróz 3, Urbański, Woynowski 5, Iskra 4, Szopa 1, Kaźmierczak 1, Swat 2/2, Nastaj 3, Surosz 1, Andreou 1, Pożarek 2, Mastalerz 1, Sobut 7, Pacześny 1.
Rzuty karne: 2/2
Kary: 8 min (Iskra, Nastaj, Pożarek, Pacześny)
 
PGE Vive: Ivić - Jurecki 6, Alex Dujszebajew 4, Aguinagalde 2, Jachlewski 3, Lijewski 5, Moryto 17/5, Fernandez Perez 4, Daniel Dujszebajew 2, Karalek 2.
Rzuty karne: 5/5
Kary: 8 min (Aguinagalde x2, Mamić, Karalek)
 
Sędziowali: Łukasz Kamrowski (Cedry Wielkie), Piotr Wojdyr (Gdańsk). Widzów: 600

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki cookie używane są dla zapewnienia poprawnego działania strony.

Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystanie kliknij "OK".