Wyraźna porażka w Płocku

Nie udało się naszym szczypiornistom nawiązać walki z Orlenem Wisłą Płock. W spotkaniu 10. kolejki sezonu zasadniczego PGNiG Superligi Piotrkowianin przegrał 24:38 (10:19). Nawet przez chwilę wygrana wicemistrzów Polski nie była zagrożona.

Nasz zespół prowadził w tym spotkaniu tylko raz. W 1. minucie wynik spotkania otworzył Marcin Tórz. Do 10. minuty gra była wyrównana (6:5), a później na boisku istniała już tylko drużyna gospodarzy. Powiększała z minuty na minutę swoją przewagę. W 23. minucie różnica między zespołami osiągnęła dziesięć bramek (16:6). W naszym zespole znów piętą Achillesową były rzuty karne. Z siedmiu metrów mylili się: Piotr Swat, Marcin Tórz i Marcin Szopa. Jedynym pozytywnym akcentem, po raz kolejny zresztą, były ładne bramki zdobyte z dystansu przez Grzegorza Sobuta. Łącznie nasz doświadczony rozgrywający szesciokrotnie umieścił piłkę w bramce rywala.

Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin 38:24 (19:10)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho - Sobut 6, Surosz 4, Kaźmierczak 3/1, Tórz 3, Urbański 3, Pacześny 2, Pożarek 1, Szopa 1/1, Woynowski 1, Andreou, Iskra, Mróz, Nastaj, Swat.
Rzuty karne: 2/5
Kary: 2 min (Sobut)
Żółte kartki: Pożarek, Sobut, Tórz

Za tydzień - 13 listopada o 18:30 podopieczni Dmytro Zinchuka podejmą Azoty Puławy.

Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystanie kliknij "OK".