Rozpoczęli w Zabrzu od 0:9

Dziesięć minut po rozpoczęciu spotkania w Zabrzu nasi szczypiorniści nie mieli na koncie żadnego trafienia. Górnik prowadził już 9:0 i zanosiło się na wysoką porażkę. Dopiero od tego stanu drużyna Dmytro Zinchuka zaczęła grać dobrze i już do przerwy było tylko 14:11 dla gospodarzy.

W drugiej połowie nasza drużyna próbowała zmienić niekorzystny wynik, ale znacznie wyżej notowany Górnik nie pozwolił na odrobienie strat. W końcówce znów rzucił serię bramek i w efekcie wygrał 27:20. Piotrkowianin zagrał na swoim dobrym poziomie od 10 do 50 minuty. Liczymy teraz na to, że już przez całe sześćdziesiąt minut nasz zespół zagra dobrze i zdobędzie pewne trzy punkty w spotkaniu z Arką Gdynia. Ten mecz odbędzie się w niedzielę (17 lutego) o 17:00.

Górnik Zabrze - Piotrkowianin 27:20 (14:11)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho - Mróz 4, Iskra 3, Sobut 3, Szopa 3, Nastaj 2/1, Jakubowski 1, Kaźmierczak 1, Pożarek 1, Surosz 1, Woynowski 1, Urbański, Andreou, Mastalerz, Swat.