MMTS Kwidzyn po raz drugi lepszy

Nie udało się naszym szczypiornistom powiększyć dorobku punktowego w Kwidzynie. Piotrkowianin przegrał mecz 22. kolejki sezonu zasadniczego z miejscowym MMTS. Wydarzeniem spotkania była 1000 bramka Grzegorza Sobuta w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Nasi zawodnicy zdawali sobie sprawę z tego, że wygrana w Kwidzynie właściwie zapewni im awans do czołowej ósemki. Trafił jednak na bardzo dobrze dysponowanego rywala. Po wyrównanym początku drużyna Tomasza Strząbały zaczęła zyskiwać przewagę, a nasz zespół popełniał dużo błędów. W 28. minucie było już 18:12 dla MMTS, a nadzieję na walkę dały trafienia Tomasza Mroza i Szymona Woynowskiego.

Po zmianie stron gra się wyrównała, ale gospodarze nie dali Piotrkowianinowi zbliżyć się na odległość 1-2 trafień. W 34. minucie czwartego swojego gola w meczu rzucił Grzegorz Sobut i było to tym samym tysięczne trafienie naszego doświadczonego zawodnika w najwyższej klasie rozgywkowej. Ostatecznie MMTS pokonał Piotrkowianina 33:28 i tym samym okazał się po raz drugi lepszy od naszego zespołu w tym sezonie.

MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin 33:28 (18:14)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho - Tórz 1, Mróz 2, Sobut 5, Pacześny 5, Szopa 3/2, Woynowski 5, Nastaj 3, Swat 4/1.
Kary: 12 min (Pacześny, Kaźmierczak x2, Szopa, Nastaj, Swat)
Rzuty karne: 3/4
Żółte kartki: Tórz, Pacześny, Mróz, Zinchuk

W sobotę (16 marca) nasza drużyna zmierzy się w Hali Relax z Orlen Wisłą Płock. Początek tego spotkania zaplanowano na 18:00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystanie kliknij "OK".