Nerwowa końcówka i porażka

Jeszcze na półtorej minuty przed końcem Piotrkowianin remisował w Lubinie z Zagłębiem 26:26 i można było mieć nadzieję nawet na zwycięstwo. Końcówka ułożyła się jednak po myśli gospodarzy. Przy stanie 27:26 rzutu karnego nie wykorzystał Piotr Swat, a Miedziowi dołożyli w ostatnich sekundach jeszcze dwie bramki.

Piotrkowianin kilka razy prowadził w pierwszej połowie różnicą 2-3 bramek. Za każdym razem podopieczni Bartłomieja Jaszki potrafili jednak zniwelować straty, a po trzydziestu minutach na świetlnej tablicy widniał remis 13:13.

Remisem pachniało jeszcze w 59. minucie. Niestety próbę nerwów w ostatnich fragmentach meczu lepiej wytrzymali gospodarze, którzy zadali trzy decydujące ciosy. Wrzesień kończy się dla naszej drużyny porażką, a okazją do rehabilitacji będzie spotkanie 6. kolejki. W sobotę (5 października) w Hali Relax Piotrkowianin zmierzy się z Chrobrym Głogów. Początek meczu o 18:00.

Zagłębie Lubin - Piotrkowianin 29:26 (13:13)

Piotrkowianin: Procho, Kot, Pyrka - Szopa 2, Nastaj 3, Sobut 4, Pacześny 1, Swat 6/2, Turkowski 3, Iskra 4, Mróz 1, Tórz 2