Przegrana strzelanina w Puławach

Nie udało się naszym szczypiornistom sprawić niespodzianki i wywieźć punktów z Puław. Etatowy kandydat do medalu w Superlidze okazał się lepszy, wygrywając 39:35 (20:14). Nasz zespół popełnił w pierwszej połowie zbyt wiele błędów, aby można było myśleć o zdobyczy punktowej. Do końca walczył jednak o jak najlepszy rezultat.

W 18. minucie był remis 9:9 i wydawało się, że Piotrkowianin jest w stanie dotrzymać kroku Azotom. Od tego momentu gospodarze osiągnęli jednak wyraźną przewagę, a nasz zespół popełniał proste błędy - zarówno w ataku, jak i obronie. Po trzydziestu minutach było 20:14.

Puławianie to zbyt doświadczona drużyna, aby wypuścić z rąk taką przewagę. Mało tego - w pierwszym kwadransie drugiej połowy jeszcze ją powiększyła. W 46. minucie było 33:25. Ostatnie 15 minut należało jednak do Piotrkowianina. Skuteczne akcje Adama Pacześnego i Patryka Mastalerza pozwoliły naszej drużynie zniwelować część strat, a końcowy wynik to 39:35 dla Azotów.

Za tydzień nasz zespół zagra ponownie na wyjeździe, a jego rywalem będzie beniaminek PGNiG Superligi - Grupa Azoty Tarnów.

Azoty Puławy - Piotrkowianin 39:35 (20:14)

Piotrkowianin: Procho, Kot, Pyrka - Mróz 8, Woynowski 1, Iskra 1, Szopa 3/2, Kaźmierczak 1, Turkowski, Nastaj 6, Surosz 2, Mastalerz 3, Sobut 3, Pacześny 7, Rutkowski.