kup bilet na nasz mecz

Idealne rozpoczęcie listopada

b_200_150_16777215_00_images_Paczesny.jpeg

Mamy trzecie zwycięstwo w sezonie 2019/2020 PGNiG Superligi. Nasz zespół pokonał we własnej hali Stal Mielec 29:25 (13:11). Zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale najważniejsze są trzy zdobyte punkty. Bohaterem meczu był Damian Procho, który w drugiej połowie obronił cztery rzuty karne.

W 10. minucie Piotrkowianin prowadził 7:4 i wydawało się, że ma mecz pod kontrolą. Ambitna Stal zaczęła jednak odrabiać straty. W 25. minucie doprowadziła do remisu 10:10, a zespół Bartosza Jureckiego raził nieskutecznością. W końcówce pierwszej odsłony odskoczył jednak na dwie bramki i do szatni zszedł z wynikiem 13:11.

Dwie minuty po zmianie stron był znów remis - 13:13, a przez najbliższe minuty żaden z zespołów nie mógł odskoczyć na 2 bramki. Remisem pachniało do 46. minuty. Wówczas, od stanu 21:21, Piotrkowianin wyszedł na trzybramkowe prowadzenie 25:22 i nie oddał już go do końca spotkania. Stal miała problemy ze skutecznością z rzutów karnych. Nie wykorzystała aż czterech, a świetne zmiany w bramce dawał Damian Procho. Wynik spotkania ustalił Piotr Swat, a po chwili utonął w objęciach swoich kolegów. To bardzo ważne zwycięstwo dla naszej drużyny.

- Nie musimy ładnie grać, najważniejsze są punkty, a dzisiaj dopisujemy trzy do swojego dorobku. Największą i najważniejszą naszą bronią jest konsekwencja. Powtórzę się raz jeszcze - konsekwencja. Jeśli będziemy trzymać się z góry założonego planu, to będzie dobrze - podsumował spotkanie Bartosz Jurecki.

Piotrkowscy kibice pokazali, że mają wielkie serca. W trakcie meczu prowadzona była zbiórka na operację rączki kilkumiesięcznej Weroniki. Zebrano 7252 złote. To wielki i szlachetny dar, za który serdecznie dziękujemy. To zaszczyt mieć tak wspaniałych fanów piłki ręcznej. Szczególne podziękowania dla nieocenionych: Magdy Kiełbik i Weroniki Oniśko, które we wspaniały i profesjonalny sposób przeprowadziły licytacje i zbiórkę.

Piotrkowianin - Stal Mielec 29:25 (13:11)
Piotrkowianin: Kot, Procho - Mróz 1, Woynowski 1, Iskra 4, Szopa 3/1, Kaźmierczak 1, Swat 7/3, Turkowski, Nastaj 5, Surosz 3, Sobut 1, Tórz 1, Pacześny 2.
Rzuty karne: 4/5
Kary: 12 min (Pacześny x2, Sobut, Surosz, Woynowski, Iskra)

Stal: Andelić, Dutka - Wilk 2/1, Krępa 4, Wypych, Mochocki, Kornecki 5, Grzegorek, Jędrzejewski 1, Valyntsau 5/1, Piotr Adamczak 2, Chodara, Olszewski 1, Krupa 5/3.
Rzuty karne: 5/9
Kary: 14 min (Grzegorek x2, Jędrzejewski x2, Piotr Adamczak, Olszewski, Kornecki)

Sędziowali: Łukasz Kamrowski (Cedry Wielkie), Piotr Wojdyr (Gdańsk). Widzów: 700

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki cookie używane są dla zapewnienia poprawnego działania strony.

Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystanie kliknij "OK".