kup bilet na nasz mecz

Ze Szczecina na tarczy

Wyjazdowa klątwa trwa. Nasz zespół przegrał niestety spotkanie 10. kolejki sezonu zasadniczego PGNiG Superligi z Sandrą Spa Pogonią Szczecin 29:33 (13:!6). O wygranej gospodarzy zdecydowała pierwsza połowa, a w szczególności jej początek. Początkowej przewagi i prowadzenia szczecinianie nie oddali do ostatniej syreny.

Początek meczu to jakiś koszmar. W 4. minucie gospodarze objęli bowiem prowadzenie 5:0. Strzelecką niemoc Piotrkowianina przełamał dopiero Szymon Woynowski. Krok po kroku nasza drużyna zaczęła odrabiać straty i w 21. minucie było już tylko 10:9. Niestety gospodarze ponownie odskoczyli na 4 bramki (14:10 - 26 minuta), a do przerwy było 16:13.

Na początku drugiej połowy trzykrotnie Piotrkowianin dochodził rywala na dwie bramki i za każdym razem szczecinianie ponownie odskakiwali. Od 42 do 48. minuty Sandra Spa rzuciła trzy bramki z rzędu i wygrywała w tym momencie już 26:20. W końcówce nasz zespół odrobił część strat, ale na punktową zdobycz zabrakło już czasu. Wynik na 33:29 ustalił w ostatniej minucie Sebastian Iskra.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Piotrkowianin 33:29 (16:13)

Piotrkowianin: Kot, Procho, Pyrka 1 - Swat 8/5, Sobut 4, Iskra 3, Nastaj 3, Mastalerz 2, Pacześny 2, Szopa 2, Woynowski 2, Rutkowski 1, Turkowski 1, Kaźmierczak, Tórz, Mróz.
Rzuty karne: 5/5
Kary: 8 min (Turkowski x2, Rutkowski, Mastalerz)
Żółte kartki: Nastaj, Rutkowski, Kaźmierczak

W środę (13 listopada) o 18:30 nasz zespół podejmie Górnika Zabrze. Serdecznie zapraszamy kibiców.

Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystanie kliknij "OK".