kup bilet na nasz mecz

Lider tabeli po raz drugi lepszy

Orlen Wisła Płock i Piotrkowianin walczą w tym sezonie o zupełnie inne cele. Gospodarze chcą zdetronizować PGE Vive Kielce, a celem naszego zespołu jest spokojne utrzymanie w gronie najlepszych drużyn w Polsce. W meczu kończącym 15. Serię płocka drużyna odniosła piętnaste zwycięstwo w rozgrywach. Wygrała 35:22 (19:12).

Do 20 minuty mecz był wyrównany. Nasza drużyna, która zagrała w dość eksperymentalnym składzie dotrzymywała Orlenowi Wiśle kroku. Nie grali: Piotr Swat, Tomasz Mróz, Patryk Gluch i Grzegorz Sobut, a Bartosz Jurecki dał od pierwszych minut szansę gry zawodnikom, którzy do tej pory zaliczyli mniej minut na boisku niż koledzy. Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej odsłony lider tabeli odskoczył i prowadził do przerwy 19:12.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nasz zespól odważnie atakował, ale popełniał wiele błędów, które kończyły się szybkimi kontrami. Końcowy wynik to 35:22, a my już jesteśmy myślami przy dwóch ostatnich w 2019 roku meczach. 11 grudnia zagramy we własnej hali z Wybrzeżem Gdańsk (18:30), a później czeka nas wyjazd do Kwidzyna.

Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin 35:22 (19:12)
Piotrkowianin:
Procho, Kot, Pyrka - Kowalczyk, Woynowski, Iskra 2, Szopa 1/1. Kaźmierczak, Turkowski 3, Nastaj 2, Surosz 2, Mastalerz 7/1, Tórz, Pacześny 3, Rutkowski 2.
Rzuty karne:
2/3
Kary:
4 min (Tórz, Pacześny)