kup bilet na nasz mecz

Wspaniały, zwycięski wieczór

b_200_150_16777215_00_images_1.jpeg

To było potrzebne naszej drużynie jak tlen. Piotrkowianin pokonał Torus Wybrzeże Gdańsk 32:29 (17:15) w spotkaniu 16. kolejki PGNiG Superligi i tym samym odniósł czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Nasz zespół od pierwszej do ostatniej minuty walczył z całych sił, a kibice obejrzeli emocjonujący pojedynek. Spotkaniu towarzyszyła świąteczna oprawa, a każdy z kibiców obdarowany został przez Świętego Mikołaja. Największym prezentem było jednak zwycięstwo drużyny Bartosza Jureckiego.

Nasza drużyna bardzo chciała się zrehabilitować szczególnie za ostatnią porażkę na własnym boisku z Energą MKS Kalisz. To był zupełnie inny zespół niż tydzień temu. Waleczny, dobrze broniący, a przede wszystkim wierzący w końcowy sukces. Po wyrównanych pierwszych dziesięciu minutach, które zakończyły się remisem 5:5, Piotrkowianin rzucił cztery bramki z rzędu i wyszedł na prowadzenie 9:5. Jak się później okazało, już do końca spotkania, tego prowadzenia nasza drużyna nie oddała, mimo kilku przestojów w grze. Wynik pierwszej połowy (17:15) ustalił rzutem z powietrza Piotr Rutkowski.

Po zmianie stron Wybrzeże kilka razy dochodziło na różnicę jednej bramki, ale nie potrafiło doprowadzić do remisu. Kilka widowiskowych interwencji zanotował w drugiej połowie Artur Kot. Słabł w oczach najskuteczniejszy strzelec Wybrzeża Mateusz Wróbel, który rzucił tylko trzy bramki. Na więcej nie pozwolili mu świetnie grający w obronie nasi zawodnicy. Wygrana 32:29 pozwoli drużynie Bartosza Jureckiego uwierzyć w to, że druga część sezonu zasadniczego może przynieść wszystkim jeszcze wiele pozytywnych emocji. Kolejny krok w tym kierunku można dostawić już za cztery dni w Kwidzynie.

Piotrkowianin - Torus Wybrzeże Gdańsk 32:29 (17:15)

Piotrkowianin: Kot, Procho - Szopa 5/2, Kaźmierczak 2, Turkowski, Nastaj 4, Gluch 1, Surosz 3, Mastalerz 5, Sobut 4, Tórz, Pacześny 5, Rutkowski 3.
Kary: 6 min (Kaźmierczak, Sobut, Tórz)
Karne: 2/3

Torus Wybrzeże: Kiepulski, Witkowski - Oliveira, Pieczonka, Bednarek, Sulej, Prymlewicz 7/5, Papaj 2, Komarzewski 1, Wróbel 3, Salacz 7, Adamaczyk 7, Janikowski 2.
Kary: 8 min (Pieczonka x2, Komarzewski, Janikowski)
Karne: 5/5

Sędziowali: Grzegorz Młyński (Zwoleń), Rafał Puszkarski (Legionowo). Widzów: 690

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki cookie używane są dla zapewnienia poprawnego działania strony.

Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystanie kliknij "OK".