kup bilet na nasz mecz

Górnik awansował dalej w Pucharze

b_200_150_16777215_00_images_DSC09787.JPG

Nie było niespodzianki w spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski szczypiornistów. Piotrkowianin przegrał w Zabrzu z Górnikiem 34:41 (18:23) i może już tylko skupić się na występach w lidze. Obie drużyny uraczyły kibiców 75 bramkami. O siedem więcej rzucił Górnik, który zasłużenie awansował dalej.

Od początku widać było, że obie drużyny potraktowały spotkanie ulgowo, bez twardej walki w obronie. Najważniejsze było bowiem to, aby przed drugą częścią ligowego sezonu nikt nie nabawił się kontuzji. Po kwadransie było 9:9, w 20. minucie 13:13 i dopiero w końcówce pierwszej połowie Górnik odskoczył na pięć bramek. Osiem minut po wznowieniu było już 28:19 i stało się jasne, że to zespół z Zabrza zagra dalej. W porównaniu z trzema meczami sparingowymi Bartosz Jurecki wpuścił na plac gry Mateusza Kaźmierczaka i Adama Pacześnego. Nasi kołowi zagrali kilkanaście minut wpisując się na listę zdobywców bramek. 29 stycznia o 18:30 nasz zespół zagra pierwszy w 2020 roku mecz ligowy. Rywalem będzie Zagłębie Lubin. Już teraz zapraszamy do Hali Relax.

Górnik Zabrze - Piotrkowianin 41:34 (23:18)

Piotrkowianin: Kot, Procho - Woynowski 3, Iskra 1, Szopa 3/1, Kaźmierczak 1, Swat 4/2, Turkowski 1, Nastaj 5, Gluch 2/1, Surosz 2, Mastalerz 3, Sobut 1, Tórz 1, Pacześny 4, Rutkowski 3.
Kary: 8 min (Pacześny x2, Nastaj, Iskra)

Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystanie kliknij "OK".