Braterski pojedynek w Puławach

b_200_150_16777215_00_images_Jureccy.jpg

Miejmy nadzieję, że bez przeszkód uda się rozegrać zaplanowane na czwartek (15 października) spotkanie 6. Serii Superligi pomiędzy Azotami Puławy i Piotrkowianinem. Nasza drużyna nie pojechała do Gdańska, a w miniony weekend pauzowała ze względu na odwołanie spotkania z Chrobrym Głogów.

 

W Piotrkowianinie wszyscy są zdrowi i z niecierpliwością czekają na czwartkową konfrontację. Faworytem będą Azoty Puławy, które przed sezonem dokonały najbardziej spektakularnego transferu - mowa oczywiście o Michale Jureckim. Smaczku meczowi dodaje fakt, iż pokonać wyżej notowany zespół w tabeli postara się Piotrkowianin dowodzony przez starszego brata Michała - Bartosza.

Razem występowali w Chrobrym Głogów, później przez wiele lat byli podporami reprezentacji Polski, a w Bundeslidze rywalizowali przeciwko sobie. - Z tego co sobie przypominam, wygrałem w Bundeslidze od niego więcej braterskich pojedynków w barwach SC Magdeburg. Później ja zostałem w Niemczech, a Michał podpisał kontrakt z Vive Kielce - wspominał nasz trener przy okazji przedsezonowego sparingu, który w Hali Relax zakończył się wygraną Azotów 35:27 (20:12).

transmisja: https://emocje.tv/live/470/azoty-pulawy-piotrkowianin-piotrkow-trybunalski

Tym razem również faworytem i to zdecydowanym będą gospodarze, ale sport dlatego jest piękny, że nie zawsze wygrywają murowani faworyci. Na to również liczymy w czwartkowy wieczór. Mecz rozpocznie się o 18:00, a poprowadzi go para: Andrzej Kierczak, Tomasz Wrona. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Bogdan Lemanowicz.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki cookie używane są dla zapewnienia poprawnego działania strony.

Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystanie kliknij "OK".