kup bilet na nasz mecz

Wygrana na koniec rundy

Po bardzo ciężkim boju Piotrkowianin wygrał w Wolsztynie z zespołem Wolsztyniaka w spotkaniu 13. kolejki I ligi (grupa A). Do przerwy był remis 12:12, a o wygranej zdecydował ostatni kwadrans.

W pierwszej połowie wynik właściwie przez cały czas oscylował wokół remisu. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie wyraźnej przewagi. Po 30 minutach było 12:12. Kwadrans przed końcem nasza drużyna wygrywała jednym trafieniem - 18:17 i wydawało się, że o wygranej zdecydują ostatnie minuty. Gospodarze najwyraźniej opadli jednak z sił i Piotrkowianin odskoczył najpierw na trzy bramki (51. min - 22:19), aby ostatecznie wygrać mecz pięcioma trafieniami 27:22. Znakomitą końcówkę zanotował Konrad Szczukocki, który rzucił w ostatnim kwadransie trzy bramki. To bardzo ważna wygrana dająca nadzieje na udaną rundę rewanżową. Celem będzie drugie miejsce, które uprawniać będzie do gry w barażach o Superligę. W ciągu najbliższych kilku dni natomiast powinniśmy poznać nazwisko nowego trenera Piotrkowianina. Niewykluczone, że zostanie nim Rafał Przybylski, który w Wolsztynie poprowadził naszych szczypiornistów do wygranej.

Wolsztyniak Wolsztyn - Piotrkowianin 22:27 (12:12)

Piotrkowianin: Banisz, Procho - Zinchuk 4/1, Mróz 3, Tórz 2, Woynowski 5, Iskra 1, Swat 5/2, Góralski 2, Szczukocki 3, Pożarek, Pacześny 2/1, Różański.
Trener: Rafał Przybylski
Kary: 10 min (Pożarek x2, Zinchuk, Tórz, Pacześny)

Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystanie kliknij "OK".